Skandaliczny Facebook

Facebook usunął zdjęcie piłkarzy Lechii Gdańsk w koszulce z symbolem „Polski Walczącej”.

Facebook usunął zdjęcie piłkarzy Lechii Gdańsk w koszulce z symbolem „Polski Walczącej”
Facebook usunął zdjęcie piłkarzy Lechii Gdańsk w koszulce z symbolem „Polski Walczącej”

Z okazji upamiętnienia 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego trzech piłkarzy Lechii Gdańsk – Sebastian Mila, Łukasz Budziłek, a także Piotr Wiśniewski wzięło udział w sesji zdjęciowej w koszulce z symbolem „Polski Walczącej”. Kilkadziesiąt minut po udostępnieniu fotografii na Facebooku, zniknęła ona z portalu.

Rzecznik klubu ze stadionu PGE Arena poinformował za pośrednictwem Twittera, że jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych – Facebook, usunął zdjęcie z powodu…nagości. Jest to skandaliczna decyzja portalu Marka Zuckerberga, gdyż zawodnicy byli ubrani w biało-czerwoną koszulkę z dużym symbolem „Polski Walczącej” i miało to na celu ukazanie pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego sprzed 71. lat. Zapewne taka decyzja była spowodowana falą absurdalnych zgłoszeń użytkowników, aczkolwiek po raz kolejny osoby czuwające nad zasadnością zgłoszeń zawodzą.

Nie jest to pierwsza taka reakcja amerykańskiego potentata internetowego. Przed laty głośna była sprawa usunięcia zdjęcia karmiącej matki z dzieckiem, które zostało skasowane z portalu również z powodu najogólniej mówiąc „erotycznym”. Facebook niejednokrotnie także czasowo usuwał wiele kont patriotycznych i społecznych. Mamy nadzieję, że będzie to ostatnia tak niezrozumiała decyzja popularnego portalu.

Post rzecznika Lechii Kacpra Sucheckiego na Twitterze
Post rzecznika Lechii Kacpra Sucheckiego na Twitterze

wmeritum.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *