Rosja uderzy na Polskę we wrześniu?

Najpierw cała Ukraina, potem Białoruś, a potem atak na Polskę. Taki czarny scenariusz dalszych ruchów Putina przewiduje rosyjski historyk, Jurij Felsztinski

Rosja uderzy na Polskę we wrześniu?
Rosja uderzy na Polskę we wrześniu?

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych historyk przedstawił swoje poglądy w wywiadzie w portalu wp.pl. I to mówi, że jest to naprawdę przerażające.

– Jeśli sytuacja na Ukrainie nabierze tempa, Putin ruszy na Białoruś. To będzie Blitzkrieg. Po tym, jak zagarnie państwa bałtyckie, uderzy na Polskę – przewiduje historyk. I dodaje, że to łatwe zwycięstwa na Krymie rozjuszyły rosyjskiego prezydenta. Ale właśnie na wschodzie Ukrainy rosyjskiej armii nie poszło już tak łatwo. I opór Ukraińców zaskoczył Putina.

– Zjednoczenie „świata słowiańskiego” zakłada podbicie Ukrainy i Białorusi, zdobycie połączenia lądowego z Naddniestrzem, następnie jego aneksję, zajęcie krajów bałtyckich i scalenie z Kaliningradem, który jest ostatnim przyczółkiem tego świata. Z tym że Putin jako agresor weźmie tyle, na ile pozwoli mu świat zachodni – mówi Felsztinski na łamach wp.pl.

Przerażają też inne słowa historyka. Przewiduje on, że na Warszawę spadnie bomba atomowa. – Jest w Rosji polityk, który mówi otwarcie o tym, że bomby atomowe spadną na Warszawę: to Władimir Żyrinowski, lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Można go uznać za klowna, ale można też przyjąć, że mówi to, czego Putin jeszcze nie może – podkreśla ekspert.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *