Rewolucja technologiczna trwa w najlepsze

Jak w najbliższych latach będzie wyglądał transport? Powrócą ponaddźwiękowe samoloty pasażerskie? Pozbędziemy się silników spalinowych i przerzucimy na elektryczne? Czy samochody niedługo zaczną latać?

Rewolucja technologiczna trwa w najlepsze
Rewolucja technologiczna trwa w najlepsze

Przemieszczanie się jest tańsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wraz z rozwojem transportu rozmywają się granice – w ciągu kilku godzin i za stosunkowo niewielką cenę możemy znaleźć się po drugiej stronie kontynentu albo i globu. Ale łatwiej dostępne podróże to tylko wierzchołek góry lodowej.

Zmienia się przede wszystkim sposób, w jaki się przemieszczamy. Jednym z głównych trendów w transporcie jest rozwój autonomicznych pojazdów, co jest tyleż ekscytujące, co również niesie za sobą pewne obawy. Czy samochody, które prowadzą się same, rzeczywiście są bezpieczne? Kto właściwie jest odpowiedzialny, jeśli dojdzie do wypadku? I czy profesjonalni kierowcy za kilka lat nadal będą potrzebni?

Upowszechnienie się autonomicznych samochodów wymaga zmian w obowiązującym prawie, lecz wyzwaniem prawodawców będzie również pojawienie się na ulicach i na niebie latających samochodów. Bo do niedawna to mogło wydawać się tylko naiwną fantazją, a tu ni z tego, ni z owego okazuje się, że takie pojazdy wkrótce pojawią się na rynku.

Podobnie jak i superszybki transport z wykorzystaniem specjalnych próżniowych tub. Idea Hyperloop narodziła się kilka lat temu, a dziś powoli się urzeczywistnieniu. Kwestią najbliższych lat może być podróżowanie z prędkością 1200 km/h, i to za bardzo niewielkie pieniądze.

forbes.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *