Przeprowadzka słynnego targu rybnego przesunięta w czasie

Co najmniej o rok przesunie się przeprowadzka słynnego targu rybnego Tsukiji w Tokyo. Tsukiji to jeden z największych targów rybnych na świecie i atrakcja dla turystów odwiedzających stolicę Japonii.

Przeprowadzka słynnego targu rybnego przesunięta w czasie

Targ, na którym codziennie sprzedawane są tony owoców morza, ryb, owoców i warzyw, miał zostać przeniesiony w listopadzie br. do oddalonej o ponad 2 km i położonej na sztucznej wyspie dzielnicy Toyosu. Lokalne władze tłumaczyły, że stara hala i pobliski parking są za małe, by obsłużyć wszystkich klientów. Wiele do życzenia pozostawiają też panujące tam warunki sanitarne. Jednak w sierpniu nowa gubernator Tokio Yuriko Koike postanowiła odłożyć przeprowadzkę z powodu obaw o zanieczyszczenie gleby i powietrza.

Targ Tsukiji w Tokyo
Targ Tsukiji w Tokyo

Zespół ds. przeniesienia targu skontroluje bezpieczeństwo w nowym miejscu, gdy w styczniu otrzyma wyniki badań stanu wód gruntowych. Plany renowacji Tsukiji, który w 2015 roku obchodził 80-lecie istnienia, sięgają 1985 roku. Pierwotne koszty okazały się niedoszacowane i 15 lat temu władze postanowiły zrezygnować z remontu i przenieść targ w nowe miejsce.

Planowana przeprowadzka budzi opór właścicieli pobliskich sklepików i restauracji, którzy obawiają się, że przeniesienie giełdy w inne miejsce pozbawi ich klientów i bezpowrotnie zmieni charakter dzielnicy. Tsukiji to jeden z największych targów rybnych na świecie. Obcokrajowcy przybywają tam nie tylko, by delektować się świeżym sushi, ale też, by obserwować słynną aukcję ogromnych tuńczyków, która odbywa się codziennie o świcie.

A przy okazji – planuję odwiedzenie podobnego targu rybnego w Sendai. Zapewne nie jest tak okazały, jak ten słynny targ w Tokyo, ale mam nadzieję nagrać coś ciekawego. Mam nadzieję, że się nie zawiodę na Sendai i będę mógł nagrać i przedstawić Ci interesujący materiał.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *