Przedstawicielka Zjednoczonej Federacji Planet na ISS

Fani serii filmowej „Star Trek” doczekali się przedstawiciela Zjednoczonej Federacji Planet w kosmosie. Włoska astronautka Samantha Cristoforetti, która znajduje się obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przywdziała na siebie uniform noszony choćby przez członków załogi USS Enterprise.

Przedstawicielka Zjednoczonej Federacji Planet na ISS
Przedstawicielka Zjednoczonej Federacji Planet na ISS

Cristoforetti zdjęcie w stroju z popularnego serialu sci-fi wrzuciła na Twittera – wskazuje ona na nim na statek Dragon zadokowany do stacji, który jest doskonale widoczny przez jedno z okien. Statek ten dowiózł na ISS 1950 kilogramów zapasów – głównie żywności i sprzętu do eksperymentów naukowych.

Astronautka wskazując na statek napisała „W tej mgławicy jest kawa” – co jest odniesieniem do jednego z odcinków serii Star Trek: Voyager, była to kwestia kapitan Kathryn Janeway, która znana była właśnie z zamiłowania do tego napoju.

O Cristoforetti już wcześniej było wiadomo, że jest trekkie – po śmierci wcielającego się w postać Spocka w The Original Series Leonarda Nimoya to ona oddała mu hołd wykonując na orbicie słynne wolkańskie pozdrowienie…

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *