Przeczący prawom fizyki silnik działa, chociaż nie wiadomo dlaczego

Opracowywany przez NASA silnik EmDrive wciąż działa. Naukowcy głowią się jak to jest możliwe, bowiem przeczy on tradycyjnym prawom fizyki. Dzięki niemu eksploracja kosmosu uległaby znacznemu przyspieszeniu. Kolejne testy potwierdzają jednak, że działa. Naukowcy są w kropce.

Przeczący prawom fizyki silnik działa, chociaż nie wiadomo dlaczego
Przeczący prawom fizyki silnik działa, chociaż nie wiadomo dlaczego

Na pomysł stworzenia silnika wpadł w roku 2000 londyński naukowiec Roger Sawyer. Twierdził on, że silnik bazujący na odbijaniu mikrofal w zamkniętej przestrzeni, mógłby generować w próżni ciąg i to bez wykorzystania paliwa. Zasilany byłby jedynie energią słoneczną.

Założenie, że fala elektromagnetyczna zapewni silnikowi ciąg zostało na początku uznane w środowisku naukowym za nonsens. Na poważnie zapewnienia Anglika wziął zespół chińskich naukowców. W 2009 roku udało im się zbudować pierwszy silnik, który generował niewielki ciąg.

Dzięki silnikowi EMDrive eksploracja kosmosu uległaby znacznemu przyspieszeniu
Dzięki silnikowi EMDrive eksploracja kosmosu uległaby znacznemu przyspieszeniu

Po chińskich testach ktoś w NASA jednak przejrzał na oczy. W kwietniu bieżącego roku NASA ogłosiła, że przeprowadziła testy silnika EmDrive i okazało się, że rzeczywiście generuje on ciąg.

Po raz pierwszy zbadaniem silnika EMDrive zajął się ktoś z dostępem do dobrze wyposażonego laboratorium. Część twardogłowych naukowców wciąż jednak pozostaje sceptyczna. Ci, którzy posiadają nieco większą wyobraźnię zauważają, że fizyka jest nauką eksperymentalną.

Jeżeli obserwuje się, że coś działa – to działa. Teraz należy tylko znaleźć odpowiedź na pytanie: „jak”. I zastosować to w praktyce.

Na usta sam ciśnie się cytat z polskiej komedii pt. „Poranek Kojota” – „Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi”.

Share

2 thoughts on “Przeczący prawom fizyki silnik działa, chociaż nie wiadomo dlaczego

 1. Wiem jak wykorzystać taki silnik tu na ziemi i ZAMIENIĆ w Energię kinetyczną-elektryczną !!!!!!
  Zależy tylko jaką moc ciągu da się uzyskać przez taki silnik- ale i na zmaksymalizowanie mam sposób.
  Są też inne sposoby pozyskania taniej energii- Ale mafia energetyczna będzie blokować tego typu wynalazki
  do puki nie wyczerpią ostatniej baryłki ropy i metra gazu.
  Niema rzeczy niemożliwych -na wszystko jest wiele sposobów – jeżeli o nich nie wiemy nie znaczy że nie istnieją!!

  1. no niestety – ciężko przebić się przez mafie paliwowe i energetyczne. Ukazanie możliwości pobierania darmowej energii z kosmosu, z otoczenia, przez każdego z nas indywidualnie, spowodowałoby automatycznie bankructwo gigantów energetycznych. Ludzie, którzy dziś rządzą tym matrixem, w którym żyjemy, straciliby władzę nad nami. Staliby się niepotrzebni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *