Prywatna firma poleci na Księżyc

Powrót człowieka na Księżyc zbliża się wielkimi krokami. Kilka prywatnych firm chce wybudować tam bazy po to, aby wydobywać cenne platynowce, metale ziem rzadkich i rzadki na Ziemi hel-3.

Prywatna firma poleci na Księżyc
Prywatna firma poleci na Księżyc

Jedną z firm, która ma szansę na odbycie pierwszego badawczego lotu na Księżyc, jest Moon Express. W ramach misji lądownik MX-1 miałby wylądować na naturalnym satelicie naszej planety i przeprowadzić kilka analiz gruntu. Aby taki lot mógł się odbyć, FAA (Federalna Administracja Lotnictwa) musi wyrazić na to swoją zgodę. Procedura nie jest prosta, ale być może stanie się to w przyszłym roku.

W trakcie misji – Moon Express będzie musiał przestrzegać międzynarodowego Traktatu o Przestrzeni Kosmicznej, czyli nie może rościć sobie żadnych praw terytorialnych do powierzchni Księżyca, a w czasie prowadzonych badań musi uważać, by nie zanieczyścić pozaziemskiego środowiska materiałem z Ziemi.

Share

2 thoughts on “Prywatna firma poleci na Księżyc

  1. Księżyc nie należy do Ziemi ma wydzielone strefy które należą do różnych cywilizacji pozaziemskich można o tym poczytać,
    Pełne Ujawnienie i Wzniesienie: Ta Wojna Przybiera na Sile!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *