Powstanie autostrada dla autonomicznych ciężarówek

Rewolucja maszyn zaczyna się na dobre – za oceanem narodził się bowiem plan stworzenia autostrady przeznaczonej dla całkowicie autonomicznych ciężarówek, która miałaby przebiegać z Kanady, przez całe Stany Zjednoczone aż do Meksyku.

Powstanie autostrada dla autonomicznych ciężarówek
Powstanie autostrada dla autonomicznych ciężarówek

W celu jej stworzenia powstała organizacja nazwana Central North American Trade Corridor Association, która twierdzi, że plan taki jest w chwili obecnej możliwy do zrealizowania. Korytarz dla autonomicznych ciężarówek miałby przebiegać przez Route 83 biegnącą przez Teksas, Oklahomę, Kansas, Nebraskę, obie Dakoty i w końcu docierającą do kanadyjskiej Manitoby.

Obecnie w niektórych Stanach występuje taki problem, że produkowane jest za dużo ropy naftowej przez co inne towary muszą walczyć o miejsca w pociągach – nowe rozwiązanie miałoby pomóc rozładować ruch, a dzięki temu, że ciężarówki byłyby w pełni autonomiczne, nie musiałyby one sobie robić przerw, jeździłyby szybciej, bez wypadków i mogłyby sprawniej pokonywać kontrole graniczne.

Dzięki temu – zdaniem autorów propozycji – rozkwitnąć ma handel. Choć zapewne kierowcy ciężarówek będą się temu mocno sprzeciwiać, ale każda rewolucja pociąga za sobą ofiary…

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *