Półwysep Noto – Japonia

Wybrzeże #Noto Kongō to malowniczo wyrzeźbiona linia brzegowa o długości ok. 14 km na Półwyspie Noto (Noto Hantō) w prefekturze #Ishikawa w Japonii.

Półwysep Noto - Japonia 01

Najbardziej znanym miejscem, odwiedzanym przez turystów, jest skała #Ganmon (Ganmon Rock), która zgodnie z nazwą ma kształt bramy. Obok znajduje się jaskinia wyżłobiona poprzez erozję skał podlegających burzliwym falom Morza Japońskiego (Nihon-kai). Aby zobaczyć skałę z bliska trzeba przejść kawałek korytarzem jaskini. Skałę Ganmon można podziwiać także z wody, ponieważ są dostępne 20-minutowe rejsy łodzią.

Półwysep Noto - Japonia 02

Innym malowniczym miejscem wzdłuż linii brzegowej są bliźniacze skały #Hatago-iwa (Hatago Rocks) połączone sznurem #shimenawa, takim, jaki zwykle znajduje się w chramach jinja i oznacza obecność „świętych duchów” czy bóstw. Ponieważ skały Hatago-iwa wyglądają podobnie do innych skał – Meotoiwa (Wedded Rocks), znajdujących się niedaleko miasta Futami na półwyspie Shima (Shima Hantō, prefektura Mie), skały na półwyspie Noto nazywane są także Noto Futami. Na Półwyspie Shima znajduje się najważniejszy chram Shintō w Japonii – Ise-jingū.

Półwysep Noto - Japonia 03

Dla odwiedzających półwysep Noto przygotowano nową atrakcję, to pola ryżowe, które można podziwiać także w nocy, podświetlone tysiącami świateł. Nie dysponujemy niestety odpowiednim zdjęciem, a szkoda…

Półwysep Noto - Japonia 04

Półwysep Noto - Japonia 05

Półwysep Noto - Japonia 06

Półwysep Noto - Japonia 07

Półwysep Noto - Japonia 08

Półwysep Noto - Japonia 09

Półwysep Noto - Japonia 10

Półwysep Noto - Japonia 11

Półwysep Noto - Japonia 12

Półwysep Noto - Japonia 13

Półwysep Noto - Japonia 14

Półwysep Noto - Japonia 15

Półwysep Noto - Japonia 16

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *