Polska stacja Hyperloop stanie w Dubaju?

W Dubaju zostanie wybudowana stacja kolei przyszłości. Istnieje spora szansa, że firma Hyperloop One zbuduje ją opierając się na polskim projekcie zespołu Hyper Poland.

polska-stacja-hyperloop-stanie-w-dubaju

Zespół Hyper Poland ma duże szanse na wzięcie udziału w budowie kolei Hyperloop w Dubaju. Profesorowie, studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej oraz grup projektowych, zakwalifikowali się do ścisłego finału zawodów Dubai Hyperloop Competition organizowanych przez władze napędzanego przez ropę naftową, arabskiego Dubaju.

Hyper Poland nie wygrali, co prawda, konkursu na budowę samej technologii kolei przyszłości. Jednak poradzili sobie wspaniale z projektem budowy stacji Hyperloop. Tym samym zakwalifikowali się do ścisłego finału, jako jeden z siedmiu zespołów, z wielkimi szansami na końcowy sukces.

Polacy stoją przed historyczną szansą

Przed ambitnymi Polakami kolejne zawody i jest wielce prawdopodobne, że je wygrają. Jeśli to się urzeczywistni – w nagrodę będą uczestniczyli w budowie głównej stacji futurystycznej kolei przyszłości, która zostanie wybudowana w Dubaju przez firmę Hyperloop One.

Do boju – młodzi Polacy!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *