Podróżny robocik Toyoty

Toyota wprowadza do swej oferty małego robota Kirobo Mini, mającego być towarzyszem podróży japońskich kierowców. Mierzący 10 cm „wzrostu”, robocik jest wystarczająco inteligentny, aby prowadzić z pasażerami lub kierowcą luźną pogawędkę.

podrozny-robocik-toyoty

Kilka lat temu Toyota zaprezentowała światu, mierzącego 15 cm, robota o imieniu Kirobo. Powstał, żeby wziąć udział w pierwszej na świecie konwersacji pomiędzy robotem a człowiekiem. Teraz Toyota oferuje robota Kirobo Mini, mającego być towarzyszem podróży japońskich kierowców.

Zainstalowana kamera umożliwia robotowi rozpoznawanie mimiki twarzy, przez co maszyna potrafi dostosować się do nastroju swojego rozmówcy – dobierając odpowiednią głośność i ton głosu, a także gestykulację. Kirobo potrafi poruszać rękami i głową, a jego elektroniczny mózg karmiony jest wieloma informacjami, aktualizowanymi o lokalne wieści, dlatego robot ma możliwość lepszego spersonalizowania swoich wypowiedzi i komentowania poczynań kierowcy.

Kirobo Mini wyposażono dodatkowo w Bluetooth, dzięki któremu robota można połączyć ze smartfonem. Dilerzy Toyoty w Japonii będą rozprowadzać Kirobo od przyszłego roku, kiedy to znajdzie się on w każdym salonie. Maszynę wyceniono na 391 dolarów, ale nie wiadomo czy będzie ona dostępna poza Japonią.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *