Parszywa dwunastka spamerów

Laboratorium Sophos opublikowało najnowszą edycję raportu Parszywa Dwunastka, przedstawiającego najbardziej spamujące państwa na świecie. W ostatnim kwartale na lidera wyrosły (choć to może nie najlepsze określenie) Chiny. Z Kraju Środka pochodziła jedna na sześć niechcianych wiadomości e-mail.

Parszywa dwunastka spamerów
Parszywa dwunastka spamerów

Dzięki objęciu niechlubnego prowadzenia, po wielu miesiącach pierwszą pozycję utraciły Stany Zjednoczone, które spadły o jedną lokatę z wynikiem 11,2 proc. Na trzecim miejscu uplasowali się natomiast spamerzy z Korei Południowej (8,8 proc.), co jest sporym awansem.

A co z Polską? Na szczęście nie zmieściła się w zestawieniu Parszywej Dwunastki. 20. miejsce z wynikiem 1,1 proc. światowego spamu może cieszyć, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeszcze w 2013 roku byliśmy w pierwszej dziesiątce. Ponadto, jeśli uwzględnimy liczbę mieszkańców (ilość spamu na jednego mieszkańca), lądujemy na odległym 38. miejscu – wówczas jednak cały ranking zmienia się drastycznie, z następującą pierwszą trójką: Korea Południowa, Hong Kong i Bułgaria. Stanów Zjednoczonych i Chin próżno tutaj szukać.

A zatem – oto Parszywa dwunastka spamerów w 2014 roku:

Parszywa dwunastka spamerów w 2014 roku
Parszywa dwunastka spamerów w 2014 roku

A tak wygląda to z uwzględnieniem liczby mieszkańców:

Parszywa dwunastka spamerów w 2014 roku z uwzględnieniem liczby mieszkańców
Parszywa dwunastka spamerów w 2014 roku z uwzględnieniem liczby mieszkańców

Zestawienia te pokazują, że spam to naprawdę globalny problem.

benchmark.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *