Ofensywa Południa USA przeciw homo-związkom

Lewackie media wciąż donoszą o „falach radości rozentuzjazmowanych zwolenników ślubów homoseksualistów”, które wywołała decyzja Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Na szczęście ich radość nie pozostaje niezakłócona. Południe i Środkowy Zachód USA pozostają na konserwatywnych stanowiskach. Republikanie z Teksasu chcą nowej poprawki do Konstytucji, zakazującej homo-związków. Niektóre urzędy w ogóle przestały udzielać ślubów.

Ofensywa Południa USA przeciw homo-związkom
Ofensywa Południa USA przeciw homo-związkom

Zwolennicy normalności w Stanach Zjednoczonych stanęli przed poważnym problemem. Oto bowiem w kraju, którego obywatele są dumni ze swej konstytucji i z praworządności, w majestacie tegoż prawa przyjęto przeciwną porządkowi naturalnemu interpretację konstytucji w sprawie związków homoseksualnych.

Konserwatywne stany na południu i zachodzie USA nie zamierzają tak łatwo poddać się przeforsowanemu przez homo-lobby prawu. Republikański senator Ted Cruz z Teksasu wezwał Kongres do przyjęcia nowej poprawki do konstytucji, zakazującej zawierania „małżeństw” jednopłciowych.

– Zawsze uważałem, że małżeństwo jest instytucją między jednym mężczyzną i jedną kobietą, ale Sąd Najwyższy orzekł inaczej. To jest teraz prawo tego kraju – powiedział szef większości republikańskiej w Senacie, Mitch McConnell, zwracając uwagę, iż przeciwdziałanie tą drogą zwyrodniałemu orzecznictwu sądu nie powiedzie się.

Sędzia najwyższy stanu Alabama, Roy Moore, znany ze sprzeciwu wobec homo-związków. Wydał instrukcję, aby przez 25 dni nie wydawać aktów ślubu parom homoseksualnym. W niektórych hrabstwach tego stanu urzędnicy przestali w ogóle udzielać ślubów, nawet parom heteroseksualnym.

Pomimo tych nerwowych prób bronienia naturalnego porządku świata przed horrendalnym prawem przyjętym przez Sąd Najwyższy, taki obrót rzeczy stanowi niebagatelną klęskę dla południowych konserwatystów walczących o tradycyjne pojmowanie małżeństwa. Przy okazji przypominamy o akcji Teksańskiej Deklaracji Małżeńskiej, w ramach której deklarowano, iż „Texas ma podstawowe prawo, by zdefiniować i ograniczyć małżeństwo do jednego mężczyzny i jednej kobiety”.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *