Nowy, czarny hot-dog z Japonii

Hot-dogi z Ikei zna każdy, kto robi zakupy w szwedzkiej sieci. Japońska Ikea postanowiła wprowadzić do oferty tak zwanego „ninja dog”, czyli hot-doga ninja. Jak wygląda i ile kosztuje japońska nowość?

Nowy, czarny hot-dog z Japonii

W hot-dogu ninja nie tylko parówka jest czarna, ale także bułka. Dodano do nich węgiel drzewny z bambusa. Węgiel ten ma właściwości detoksykacyjne i dzięki temu nowy hot-dog jest zdrowszy od tradycyjnych. Węgiel drzewny z bambusa kilka lat temu zastosowała sieć Burger King, która zaproponowało konsumentom ninja burgera.

Czarny hot-dog został wprowadzony do oferty 1 lipca i ma być dostępny do końca tego roku. Ile trzeba zapłacić za czarnego hot-doga? Mniej więcej 11,50 zł. W zestawie z napojem hot-dog kosztuje 350 jenów, czyli ok. 13 zł. Dlaczego ninja dog? Na japońskiej stronie Ikei można przeczytać, że zdecydowano się na taką nazwę przede wszystkim przez wygląd hot-doga. Czarny kolor przywołuje na myśl japońskich wojowników ninja. Bułka z kiełbasą kształtem przypomina „makimono”, czyli zwoje, które nosili przy sobie ninja.

Podobnie jak hot-dogi w Polsce, te w Japonii można kupić w wersji bez dodatków lub z cebulką i sosami. Nowe hot-dogi cieszą się w Japonii sporą popularnością.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *