Niezwykły projekt o nazwie Wolfram Alpha

Projekt Wolfram Alpha powstał na bazie flagowego produktu firmy Wolfram – Mathematica, czyli systemu matematycznego, umożliwiającego obliczanie wyrażeń numerycznych, symbolicznych i algebraicznych, jak również wyświetlanie wizualizacji czy danych statystycznych. Ale zasadniczo #WolframAlpha jest sztuczną inteligencją we wczesnym stadium rozwoju, udostępnioną ogółowi.

Niezwykły projekt o nazwie Wolfram Alpha
Niezwykły projekt o nazwie Wolfram Alpha

Temat zagrożenia niekontrolowanym rozwojem sztucznej inteligencji jest coraz częściej poruszany przez największych wizjonerów i naukowców z całego świata. Czy powinniśmy odczuwać dyskomfort mając świadomość, że w internecie już funkcjonuje niezależny byt w postaci strony internetowej, posiadającej (jak się wydaje) samoświadomość? Moim zdaniem byłoby to wielkie wyolbrzymienie problemu, bo sztuczna inteligencja „Wolfram Alpha” nie posiada samoświadomości.

Na stronie wolframalpha.com możesz przetestować projekt i Ci z nas, którzy wystarczająco dobrze posługują się językiem angielskim z pewnością poczują się jak w raju, a dodatkowo entuzjaści zabawy ze sztuczną inteligencją będą mogli przekonać się, jak bardzo jest ona już zaawansowana.

Stephen Wolfram i jego zespół intensywnie pracują nad rozwojem sztucznej inteligencji. Według nich przyszłość będzie należała do nanokomputerów, które zintegrują się z nami i rozszerzą nasze możliwości intelektualne, podając nam na tacy wszystkie interesujące nas informacje. I tu się w pełni zgadzam ze Stephen’em Wolfram’em. W którą stronę jednak będzie zmierzać sztuczna inteligencja i jaką ścieżkę rozwoju obierze – ciężko mi dzisiaj prorokować…

#internet #komputer #szukanie #wyszukiwarka #google

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *