Niezależny naukowiec ujawnia dowody, z których wynika, że dane na temat globalnego ocieplenia są fałszowane

Niemiecki #naukowiec oskarżył Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, a zwłaszcza Goddard Institute of Space Studies (GISS) o dokonywanie zmian temperatur między 2010 a 2012 rokiem, by wytworzyć iluzję, że #Ziemia nieustannie się ociepla od 1950 r.

Globalne ocieplenie?
Globalne ocieplenie?

Zbiory danych #GISS są wykorzystywane przez Międzyrządowy Panel #ONZ ds. Zmian Klimatu (IPCC) w celu udokumentowania globalnego ocieplenia. Na konferencji klimatycznej w Niemczech w 2012 r. profesor Friedrich-Karl Ewert, emerytowany #geolog i ekspert od danych z Uniwersytetu w Paderborn, powiedział, że zbadał publicznie dostępne dane w archiwum z 1153 stacji meteorologicznych na całym świecie i znalazł dowody na ich zmanipulowanie przez GISS między 2010 a 2012 rokiem.

Ewert zauważył, że dane klimatyczne dotyczące Reykjaviku (Islandia) Nuuk Nuur (Grenlandia) zostały zmienione w taki sposób, aby temperatury w 2012 roku były wyższe od tych zarejestrowanych przez 2010. Niemiecki naukowiec następnie wybrał losowe 120 stacji meteorologicznych z różnych zakątków świata i porównał zarchiwizowane dane do tych z GISS w 2012 roku. Zawsze dochodził do tego samego wniosku: „Temperatury dostarczone od 2012 roku wykazały większe ocieplenie niż opublikowane (zarchiwizowane dane) w 2010 roku”.

Globalne ocieplenie, czy globalne oszustwo?
Globalne ocieplenie, czy globalne oszustwo?

Ewert odkrył również, że od 1881 roku nastąpiły cztery odrębne etapy ochłodzenia na przemian z trzema okresami ocieplenia. Niemiecki naukowiec twierdzi, że Ziemia znajduje się obecnie w fazie ochłodzenia. „Ponieważ silniejszy cykl ocieplenia nastąpił przed wzrostem emisji gazów cieplarnianych, ich wpływ na klimat wydaje się być dyskusyjny” – podkreśla. „Ludzkość od dawien dawna wiedziała, że #klimat nie jest stabilny i zawsze następują jego duże zmiany. Dowodem może być przypowieść o siedmiu latach tłustych i siedmiu chudych” – powiedział Ewert.

Naukowiec dodał, że udało mu się znaleźć również 10 różnych metod statystycznych używanych przez #NASA GISS, by zmienić ogólny trend z chłodzenia na ocieplenie.

„W latach 2010 i 2012 dane – które są nieustannie mierzone od 1881 roku – zostały pozmieniane tak, aby wykazały znaczne ocieplenie, zwłaszcza po 1950 r. Porównanie danych z roku 2010 z danymi z 2012 roku wskazuje, że NASA GISS zmieniły własny zbiór danych, tak, aby zwłaszcza po II wojnie światowej pojawił się wyraźny trend ocieplenia – choć nigdy tak nie było”.

„Wykorzystując dane NASA z 2010 roku wynika, że temperatura powierzchni na całym świecie spadła od 1940 roku do dziś o 1,110 st. C, przy czym od 2000 roku aż o 0,4223 st. C. Ochłodzenie ma następować na wszystkich kontynentach, za wyjątkiem Australii, która rzeczywiście ociepliła się o 0.6339 ° C.

Jeśli chodzi o Europę, to ta między 1940 a 2010 rokiem ochłodziła się o 0,5465 stopnia Celsjusza, ale od 2000 roku spadek był największy i wyniósł 0.3739 ° C.

#CO2 #ocieplenie #oszustwo #pieniądze źródło: koniec-swiata.org

Share

2 thoughts on “Niezależny naukowiec ujawnia dowody, z których wynika, że dane na temat globalnego ocieplenia są fałszowane

  1. Hmmm……wiarygodność źródła (stronka o końcu świata) wydaje się dyskusyjna, a nawiązanie do Biblii cokolwiek podejrzane….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *