Niesamowite pole siłowe Boeinga

Wynalazek, który może znacząco odmienić przyszłe działania wojenne, został zaprezentowany i opatentowany przez #Boeing’a. Jest nim coś, co do tej pory znane nam było tylko z filmów sci-fi, a mianowicie ochronne pole siłowe.

Niesamowite pole siłowe Boeinga
Niesamowite pole siłowe Boeinga

Tajemniczy #wynalazek dysponuje systemem tłumienia fali uderzeniowej, dzięki wykorzystaniu łuku elektromagnetycznego. Prawdopodobnie chodzi tutaj o pole siłowe, które chroniło będzie pojazdy wojskowe przed potwornymi skutkami fali uderzeniowej.

Oczywiście rola pancerza, chroniącego przed odłamkami pojazdy i znajdujących się w nich żołnierzy, nie zostanie pomniejszona, gdyż nowy system ma go tylko skutecznie uzupełniać.

Idea systemu będzie polegała na zbieraniu danych o otoczeniu, na podstawie rozmieszczonego na wozach zestawu czujników. W trakcie działań wojennych, ich rolą ma być wykrycie, oszacowanie siły i odległości powstania fali uderzeniowej, a to wszystko po to, by poczyniła ona jak najmniejsze szkody.

Gdy już dojdzie do silnej eksplozji, na wozie uruchamiane są lasery lub generatory mikrofal (wytwarzające łuk elektryczny), które szybko rozgrzeją powietrze wokół pojazdu do wytworzenia plazmy, która to rozproszy falę uderzeniową do tego stopnia, że będzie ona niegroźna dla sprzętu i ludzi.

#wojsko #ochrona geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *