Niebawem na niebie pojawi się Aerion AS2 – ponaddźwiękowy samolot pasażerski

Na świecie istnieje duża grupa ludzi, która prowadzi swoje #interesy na całym świecie i potrzebuje szybkiego #transport’u. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku – firma Aerion Corp. chce skrócić czas lotu między Londynem, a Nowym Jorkiem do zaledwie 5 godzin za pomocą nowego samolotu naddźwiękowego o nazwie Aerion AS2.

Niebawem na niebie pojawi się Aerion AS2 - ponaddźwiękowy samolot pasażerski
Niebawem na niebie pojawi się Aerion AS2 – ponaddźwiękowy samolot pasażerski

Naddźwiękowy #Aerion #AS2, ma rozwijać #prędkość 1,5 macha (ponad 1800 km/h). W krótką podróż, każdorazowo odrzutowiec ma zabrać od 8 do 12 biznesmenów. Rozwijanie dużych prędkości umożliwią trzy, nowoczesne #silnik’i odrzutowe i technologia naddźwiękowego, naturalnego przepływu laminarnego skrzydeł. Materiały użyte przy budowie AS2, powstają przy udziale specjalistów z #NASA i #DARPA, a ich możliwości testowane są na orbicie, na pokładzie wahadłowca X-37B.

Firma Aerion przewiduje, że do czynnej służby ich #samolot będzie mógł wejść w 2023 roku. Według danych firm monitorujących rynek lotniczy istnieje popyt na 600 samolotów tego typu, a to oznacza, że gra jest warta świeczki…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *