Niebawem chińczycy wylądują na ciemnej stronie Księżyca

Ciemna strona księżyca jest bardzo interesująca, a to za sprawą jej powierzchni, która znacząco różni się od tej dobrze nam znanej. Chiny poinformowały, że w ramach misji Chang’e-4 wyląduje tam pierwszy astronauta. Ma to nastąpić za 5 lat.

Niebawem chińczycy wylądują na ciemnej stronie Księżyca
Niebawem chińczycy wylądują na ciemnej stronie Księżyca

Dawno temu Księżyc znajdował się 20 razy bliżej naszej planety i procesy zachodzące na niej odcisnęły swe piętno na jego powierzchni. Natomiast niewidoczna z Ziemi strona była wolna od oddziaływania gwałtownych procesów i w rezultacie tego wygląda dość jałowo, co możesz zobaczyć klikając na powyższe zdjęcie.

W wielu misjach Apollo ani razu nie zdecydowano się i nie dokonano lądowania na „ciemnej stronie” Księżyca, dlatego teraz chcą tego dokonać Chiny. Ten historyczny moment ma nastąpić w roku 2020.

Chiński przemysł kosmiczny intensywnie pracuje nad budową kapsuły oraz rakiety Długi Marsz 6, która wyniesie go na orbitę. Planowane testy rakiety mają odbyć się w przeciągu najbliższych 2 miesięcy.

Jeśli ten pomysł chcą zrealizować Chiny, to możemy być pewni, że niewidoczna strona Srebrnego Globu będzie zdobyta oraz gruntownie przebadana. Możemy martwić się tylko jednym faktem, czy dane te zostaną oficjalnie opublikowane i będziemy mogli się z nimi zapoznać.

geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *