Niebawem będziemy pić sztuczne mleko?

Po udanych eksperymentach ze sztucznym mięsem, które pojawi się w sklepach już za 5 lat, teraz przyszedł czas na #sztuczne #mleko. #Naukowcy z kalifornijskiej firmy #Muufri eksperymentują z mlekiem krowim i kozim.

Niebawem będziemy pić sztuczne mleko?
Niebawem będziemy pić sztuczne mleko?

W trakcie testów badacze ustalili najważniejsze składniki mleka, a mianowicie te decydujące o jego walorach odżywczych, smakowych czy zapachowych. Te składniki to sześć białek oraz osiem kwasów tłuszczowych, które znajdują się w wszystkich rodzajach mlek zwierzęcych, wyróżnia je tylko ich proporcja.

Naukowcy opracowali już odpowiednie receptury i rozpoczęli testową produkcję „białego płynu”, a odbywać się ona będzie podobnie jak w przypadku piwa. Sztuczne mleko będzie idealnie nadawać się do produkcji np. serów, które, według badaczy, mają nie ustępować jakością tym wytwarzany z normalnego mleka. Szefowie Muufri są zdania, że „Biały płyn” wejdzie do masowej produkcji już za 3 lata.

Mówisz, że nie będziesz go pić? A wydaje Ci się, że teraz pijesz mleko? Nie rozśmieszaj mnie! Pijesz mleko z mnóstwem chemii. Spróbuj postawić mleko na zsiadłe, albo zrobić z niego serek, a się przekonasz…

#krowa #chemia geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *