Nibiru istnieje w rzeczywistości

Najnowsze badania bazujące na obserwacji orbit obiektów z Pasa Kuipera potwierdzają po raz kolejny przypuszczenia astronomów, że Nibiru lub Planeta X istnieje w rzeczywistości.

Astronomowie z Uniwersytetu Arizona przyjrzeli się dokładniej orbity obiektów z Pasa Kuipera, znajdującego się za orbitą Neptuna obszarem, do którego dociera niewiele światła słonecznego i który wypełniony jest większymi i mniejszymi zmrożonymi skałami (wiemy o około 70 tysiącach obiektów przekraczających średnicą 100 kilometrów). Obiekty te, a właściwie ich zachowanie, mogą nieść bardzo ciekawe informacje i tym właśnie kierowali się amerykańscy badacze kierując na nie swój wzrok – analizując ruch tych obiektów można bowiem dojrzeć wpływ grawitacyjny obiektów, których nie jesteśmy w stanie bezpośrednio dostrzec.

W wyniku wnikliwych obserwacji astronomicznych okazało się, że orbity obiektów z Pasa Kuipera zdają się być zaburzone przez grawitację jakiegoś niewidocznego dla nas, lecz masywnego ciała niebieskiego. Złowieszcze Nibiru zdaje się mieć masę zbliżoną do Marsa. Istnienie takiej planety na rubieżach Układu Słonecznego można wyjaśnić za pomocą istniejących modeli komputerowych. Mogła ona zostać wyrzucona tam na przykład przez Neptuna, ale są i głosy sceptyczne – niektórzy naukowcy zwracają uwagę na to, że tak duży obiekt znajdujący się w Pasie Kuipera powinniśmy zobaczyć.

Poszukiwania i obserwacje trwają…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *