Naukowcy ustalili, które kraje są najbardziej zagrożone zniszczeniem przez asteroidy

Specjaliści z Uniwersytetu w Southampton sporządzili listę krajów, które ich zdaniem są najbardziej narażone na doświadczenie zderzenia z przemierzającymi przestrzeń kosmiczną asteroidami. Wytypowano 10 państw szczególne zagrożonych taką kosmiczną katastrofą.


Zasubskrybuj mój kanał.

Dane wejściowe, które posłużyły do przygotowania tego zestawienia oparto o obserwacje w podczerwieni wykonane przez teleskop WISE. Dzięki temu urządzeniu przeanalizowano trajektorię 47 tysięcy asteroid, które mogą kiedyś uderzyć w naszą planetę.

Wzięto pod uwagę jedynie kosmiczne skały o średnicy większej niż 100 metrów, ponieważ takie obiekty są w stanie przetrwać wejście w atmosferę i uderzyć w powierzchnię Ziemi wywołując kataklizm. Przeanalizowano również takie aspekty jak erupcje wulkanów będących konsekwencją zderzenia.

Naukowcy ustalili, które kraje są najbardziej zagrożone zniszczeniem przez asteroidy 1

Ustalono, że na wypadek kolizji z zagrożona jest Wielka Brytania, Chiny, Indonezja, Indie, Japonia, USA, Filipiny, Włochy, Brazylia i Nigeria. Co ciekawe eksperci nie wskazali Rosji, który to kraj doświadczył już dwóch kosmicznych katastrof w ciągu ostatnich 120 lat (meteoryt tunguski i meteor czelabiński).

Zniszczenia po takim impakcie mogłyby być tak duże, że niektóre z krajów dotkniętych taką hipotetyczną katastrofą, nigdy nie zdołałyby się już podźwignąć.

W mojej ocenie badania, takie jak to jest kompletnie bez sensu i służy jedynie wyciąganiu dotacji na nic nie wnoszące badania. Naukowcy nie zauważyli w ogóle wchodzącego w atmosferę ziemską meteorytu czelabińskiego, a teraz nagle chcą ustalać hipotetyczne miejsce katastrofy. Moim zdaniem – totalny bezsens, ale odnotowuję…

Naukowcy ustalili, które kraje są najbardziej zagrożone zniszczeniem przez asteroidy 6

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *