Naukowcy pracują nad sztucznymi pszczołami

Populacja pszczół kurczy się z bliżej nieznanego powodu. W związku z tym zespół naukowców z #Harvard’u pracuje nad stworzeniem mechanicznych pszczół nazwanych #RoboBee, które mogłyby wyręczyć swoje żywe kuzynki w procesie zapylania roślin.

Naukowcy pracują nad sztucznymi pszczołami
Naukowcy pracują nad sztucznymi pszczołami

Przyczyna wymierania pszczół nie jest dokładnie znana. Wśród potencjalnych winowajców wymieniane są zanieczyszczenie środowiska, chemiczne środki ochrony roślin oraz zmiany #klimat’yczne na Ziemi. Zważywszy na nieocenioną rolę pszczół w ziemskim #ekosystem’ie i rolnictwie – problem jest bardziej istotny niż mogłoby się to z pozoru wydawać.

Osobiście niespecjalnie podoba mi się pomysł zastępowania pszczół – miniaturowymi, mechanicznymi #dron’ami. #Naukowcy twierdzą, że nie znają przyczyny takiego, a nie innego stanu rzeczy. Czy logiczne nie jest zastąpienie nieudolnych naukowców, którzy od wielu lat biorą #pieniądze za coś co nie przynosi żadnego efektu takimi, którzy dojdą do sedna sprawy? A może komuś zależy, żeby prawda nie wyszła na jaw? Komu? Na przykład producentom chemicznych środków ochrony roślin… Ale to tylko moje spekulacje.

#rolnictwo #roślina #chemia eteknix.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *