Natura potrafi się dostosować

#Naukowcy ze szwedzkiego Uniwersytetu w #Umea ze zdumieniem odkryli, że zwiększone stężenie #CO2 w atmosferze doprowadziło do zmian #metabolizm’u roślin w XX wieku. #Natura dostosowała się do czasowego wzrostu poziomu #CO2 na naszej planecie.

Natura potrafi się dostosować
Natura potrafi się dostosować

To pierwsze, przeprowadzone na tak dużą skalę #badania dowodzące tego typu zmian. U większości roślin zwiększone wchłanianie CO2 jest równoważone przez #fotooddychanie. Szwedzi odkryli, że wzrost poziomu atmosferycznego CO2 na przestrzeni XX wieku – spowodował zmianę równowagi pomiędzy fotosyntezą, a fotooddychaniem. To oznacza, że #rośliny pochłaniają teraz więcej CO2 – natura broni się sama przed niekorzystnymi zmianami.

Szwedzcy naukowcy przeprowadzili badania roślinach korzystających z fotosyntezy #C3. To właśnie one odpowiadają za większość globalnej fotosyntezy. Zmiany w metabolizmie roślin naukowcy zauważyli badając próbki buraków cukrowych uprawianych w latach 1890-2012. Później takie same zmiany zauważono u wielu gatunków torfowców na całej półkuli północnej.

Zatruwanie natury przez rasę ludzką jest rzeczą ze wszech miar złą. Nie możemy niszczyć natury naszym bezmyślnym działaniem, ale też nie możemy przy okazji niszczyć siebie, zwłaszcza dla osiągnięcia przyziemnych korzyści materialnych przez garstkę złych ludzi z mafii CO2 i to w imię obrony natury. Natura obroni się sama…

pnas.org

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *