Wszechświat może się znajdować we wnętrzu czarnej dziury

Naukowcy z USA opracowali interesującą teorię na temat wszechświata. Ich zdaniem wszystko co nazywamy kosmosem znajduje się we wnętrzu czarnej dziury. Naukowcy doszli do wniosku, że wszystkie czarne dziury są wejściami do tuneli przewidzianych w równaniach Einsteina-Rosena.

Nasz wszechświat może się znajdować we wnętrzu czarnej dziury
Wszechświat może się znajdować we wnętrzu czarnej dziury

Drugi koniec tunelu łączy się z przeciwieństwem czarnej dziury – białą dziurą, do której nic nie może się dostać. W tym czasie wewnątrz tunelu można zaobserwować rozszerzający się wszechświat podobny do naszego.

Jeśli nasz wszechświat znajduje się w tunelu, który łączy czarną i białą dziurę, to czasoprzestrzeń powinna ulegać skręcaniu, ale wykrycie tego zjawiska jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli jesteśmy częścią pomiaru. Naukowcy wskazują na fakt, że w jednej części znanego nam wszechświata galaktyki spiralne skręcają zawsze w lewo, a w drugiej w prawo. Niektórzy fizycy tratują to jako dowód popierający hipotezę skręcenia czasoprzestrzeni wewnątrz osobliwości pomiędzy czarną, a białą dziurą.

Coraz częściej pojawiają się też teorie wskazujące na to, że Wielki Wybuch mógł nigdy nie wystąpić tylko wymyślono go, ponieważ pasował do obserwowanego wszechświata. W co wierzyć? Wybór należy do Ciebie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *