NASA udostępniła tysiące oryginalnych zdjęć z misji Apollo

NASA udostępniła archiwum zawierające 8400 oryginalnych, nie poddanych żadnej obróbce cyfrowej zdjęć wykonanych w trakcie misji Apollo. Zapraszam do odbycia niezwykłej podróży do lat 60. i 70. ubiegłego stulecia.

NASA udostępniła tysiące oryginalnych zdjęć z misji Apollo

Ogromna kolekcja została nazwana Project Apollo Archive, a jej twórcą jest pracujący dla NASA naukowiec Kipp Teague, który nad zbiorem pracuje już ponad 15 lat. Co ciekawe, większość zdjęć, które zostały umieszczone w galerii, to zeskanowane klatki z słynnych aparatów Hasselblad, które astronauci używali w trakcie misji. Zdjęcia dostępne w serwisie Flickr możesz obejrzeć w rozdzielczości 1800 dpi. NASA rozpoczęła żmudny proces skanowania tych klatek na początku 2004 roku.

NASA postanowiła udostępnić oryginały, by wszyscy zainteresowani misjami podboju Srebrnego Globu mogli ujrzeć na własne oczy to, co widzieli słynni na cały świat amerykańscy astronauci. Póki co nie opublikowano wszystkich zdjęć i prawdopodobnie nie zobaczymy ich w najbliższym czasie. Jak tłumaczy Kipp Teague, to wszystko przez zbyt duże koszty skanowania klatek.

flickr.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *