NASA testuje nadmuchiwane moduły

ISS od zawsze była miejscem przeprowadzania różnych eksperymentów, bo NASA często testuje tam technologie, które będą wykorzystywane podczas coraz to śmielszych misji kosmicznych. Ostatnim pomysłem NASA są nadmuchiwane moduły.

NASA testuje nadmuchiwane moduły

Najnowszy eksperyment dotyczy nadmuchiwanych modułów mieszkalnych, które być może zostaną za kilka lat użyte w czasie załogowej misji na Marsa, gdzie NASA chce wysłać kilku astronautów. Moduły o nazwie BEAM (Bigelow Expandable Activity Module), zostaną dostarczone na pokład ISS przy pomocy kapsuły Dragon należącej do firmy SpaceX. Na miejscu mają być rozpakowane i podczepione do zewnętrznej powłoki stacji. Po wypełnieniu ich powietrzem będą mieć wymiary około 300×360 cm.

Testy na ISS mają na celu sprawdzenie, czy BEAM są odporne na kosmiczne promieniowanie, jak bardzo są wytrzymałe oraz czy mają odpowiednie zabezpieczenie przed wyciekami powietrza. Sprawdzian nowej technologii zaplanowano na dwa lata, a w tym czasie astronauci będą je testować na wszelkie możliwe sposoby, by upewnić się, że zapewnią bezpieczeństwo ludziom, którzy w przyszłości wybiorą się w podróż na Czerwoną Planetę.

onet.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *