Najstarszy lekarz na świecie ma 104 lata i nadal pracuje – w Japonii

104-letni Shigeaki Hinohara jest najstarszym lekarzem nie tylko w Japonii, ale także na świecie. Pracuje w szpitalu St Luke’s International Hospital w Tokyo.

Najstarszy lekarz na świecie ma 104 lata i nadal pracuje - w Japonii

Co, jego zdaniem, należy zrobić, aby żyć tak długo? Najważniejsze to nie mieć nadwagi. Od 30. roku życia lekarz waży tyle samo, czyli 60 kg.

Na śniadanie pije kawę z mlekiem lub szklankę soku owocowego z łyżką oliwy z oliwek. Na lunch zjada mleko z dwoma lub trzema ciastkami. Zdarza się jednak, że gdy jest zajęty, nie je nic. Na kolację spożywa małą porcję ryby z ryżem i warzywami, a dwa razy w tygodniu 90 gramów mięsa.

Pokonuje schody po dwa stopnie, przez co jego mięśnie są nadal w dobrej kondycji. Choć porusza się wolno, bo chodzi o lasce, każdego dnia stara się zrobić od 2000 do 2500 kroków.

Zdaniem Hinohary pierwsze 60 lat życia pracujemy na rodzinę i dążymy do osiągnięcia postawionych sobie celów. Później powinniśmy się starać służyć społeczeństwu. Od ukończenia 65. roku życia Japończyk pracuje jako wolontariusz, czasem nawet po kilkanaście godzin dziennie.

rynekzdrowia.pl

Share

5 thoughts on “Najstarszy lekarz na świecie ma 104 lata i nadal pracuje – w Japonii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *