Na ISS pojawił się kulisty robot

Na pokładzie japońskiego modułu Kibo, dołączonego do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), pojawił się uroczo wyglądający robot w kształcie kuli. Jest on dziełem inżynierów z Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA), którego zadaniem ma być przemieszczanie się po kosmicznym domu i uwiecznianie go na filmach, zdjęciach i panoramach.

Int-Ball został zbudowany z elementów wyprodukowanych za pomocą drukarki 3D i bardzo trwałej elektroniki. Może poruszać się po ISS dzięki zamontowanym dwunastu wiatrakom, w trybie autonomicznym lub może być sterowany przez operatorów z Ziemi. Robot ma być swoistym oknem na wszystko to, co dzieje się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dla entuzjastów kosmosu. A trzeba przyznać, że każdego dnia dzieje się tam sporo. Astronauci bez przerwy wykonują jakieś eksperymenty i z dużą częścią z nich chcieliby się podzielić z mieszkańcami Ziemi. Dzięki robotowi Int-Ball teraz będzie to możliwe.

Inżynierowie z agencji JAXA przez jakiś czas będą testowali asystenta astronautów i jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to niebawem będziemy mogli popatrzeć na codzienność życia w kosmicznym domu z zupełnie innej, lepszej perspektywy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *