Marsjanin z Mattem Damonem

Powieść Marsjanin Andy’ego Weira zdobyła już status kultowej wśród fanów science-fiction, a w listopadzie bieżącego roku trafić ma do kin bazujący na niej film Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej. Teraz możemy po raz pierwszy rzucić okiem na zdjęcia z planu.

Marsjanin z Mattem Damonem
Marsjanin z Mattem Damonem

Film ten będzie przedstawicielem hard sci-fi, a zatem nie znajdziemy tam emocjonujących strzelanin z obcymi, a raczej twardą rzeczywistość jaka może czekać na ewentualnych kolonistów Marsa. Opowiadać ma on historię astronauty Marka Watneya, który po piaskowej burzy zostaje uwięziony jako jedyny człowiek na Czerwonej planecie. Obsługa naziemna misji nie ma pojęcia, że udało mu się przeżyć, a nawet jeśli uda mu się wysłać sygnał na Ziemię to misja ratunkowa i tak nie zdąży dotrzeć tam zanim skończą mu się zapasy, Watney jednak nie zamierza się poddawać.

Scenariusz napisał Drew Goddard, który ma na koncie między innymi kilka odcinków serii Lost i Daredevil, a także film bazujący na książce World War Z, a oprócz Damona w filmie zobaczyć mamy Kate Marę, Michaela Penę, Kristen Wiig, Seana Beana, Donalda Globera czy Naomi Scott.

Wygląda na pozycję obowiązkową – w kinach już 25 listopada.

https://www.youtube.com/watch?v=xRRgwYw4zds

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *