Magiczny kalendarz z Japonii

Magic Calendar to gadżet, który jak najbardziej zasługuje na swoją nazwę. Wpisujesz terminy na smartfonie, a informacje pojawiają się na ściennym kalendarzu.

Mamy kalendarze na ścianach i mamy kalendarze w smartfonach. Kto powiedział, że nie może to być jeden i ten sam kalendarz? Na pewno nie Kosho Tsuboi – autor czegoś, co zdecydowanie zasługuje na swoją nazwę: Magic Calendar.

Magiczny kalendarz wygląda jak zwykły kalendarz, ale niech was nie zwiodą pozory. W rzeczywistości jest to bowiem e-papierowy panel, co oznacza – ni mniej, ni więcej – że mogą na nim być wyświetlane dodatkowe informacje. Nie byle jakie, rzecz jasna, lecz terminy i inne zapiski z wirtualnego kalendarza na smartfonie. Jest to możliwe dzięki synchronizacji z aplikacją Google Calendar.

Zasada jest prosta: zapisujemy ważne daty, terminy realizacji projektu, zaplanowane spotkania i inne wydarzenia do aplikacji, a informacje te automatycznie pojawiają się na naszym kalendarzu ściennym. A właściwie nie tylko ściennym, bo Kosho Tsuboi przygotował także minimalistyczną wersję biurkową.

Share

One thought on “Magiczny kalendarz z Japonii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *