Latający spodek z kopalni w Kuzbasie

Niezwykły kamień, przypominający model latającego spodka, odkryto przypadkiem pod koniec stycznia w kopalni „Karakanski” w regionie Belowa w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym. Nietypowy głaz został przewieziony do Muzeum Regionalnego Kemerowo 11 marca. Eksperci już rozpoczęli analizy geologiczne tej niezwykłej struktury.

Latający spodek z kopalni w Kuzbasie
Latający spodek z kopalni w Kuzbasie

Przypomnijmy, że artefakt wykopano w odkrywkowej kopalni węgla kamiennego. Dysk znaleziono na głębokości 40 metrów. Początkowo informowano, że średnica „UFO” to więcej niż metr, ale pracownicy muzeum dokonali dokładnego pomiaru i upewnili się że jego średnica to nie więcej niż 85 centymetrów.

Według opinii naukowców z Kemerowa niezwykłe struktury są najprawdopodobniej pochodzenia naturalnego. Jest to skamielina, która powstała gdy cząsteczki iłów przeplatały się z elementami kryształów. Oddziaływały tam poważne siły. Jest to szczególnie możliwe jeśli wziąć pod uwagę, że spodek został odnaleziony właściwie na granicy dwóch formacji geologicznych, które zwykle tworzą kamienie pochodzenia mułowego.

Jednak ostateczne wnioski mogą zostać wyciągnięte wtedy gdy uda się przeprowadzić analizę chemiczną znaleziska. Prace nad tym już się rozpoczęły i dowodzą nimi eksperci z Kuzbass State University.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *