La Zona del Silencio w Meksyku

Fenomenem na skalę światową znajdującym się w Meksyku jest Strefa Ciszy (#LaZonaDelSilencio, #MapimíSilentZone). Czym dokładnie jest #StrefaCiszy nikt nie wie. Istnieje wiele teorii na ten temat. Dla jednych to otwarta przestrzeń między naszą planetą, a kosmosem dla innych jest to miejsce niezwykle silnego promieniowania magnetycznego.

La Zona del Silencio w Meksyku 01

#Życie rozwija się tu inaczej. Za przykład mogą posłużyć #żółw’ie zamieszkujące ten teren, które jako jedyne posiadają na skorupach wzory w kształcie trójkątów. Naukowcy na początku myśleli, że odkryli nowy gatunek tych gadów. Jednak okazało, że potomstwo żółwi ze Strefy Ciszy poza jej obszarami posiada normalne pięcio lub sześciokątne wzory.

La Zona del Silencio w Meksyku 02

Niewyjaśniony wypadek miał tu miejsce w latach 70. Dokładnie 11 lipca 1970 roku przeprowadzono test rakiety #Athena. W założeniu #rakieta miała zostać wystrzelona z bazy Green River w stanie Utah i wylądować w bazie White Sand w stanie Nowy Meksyk. Z niewiadomych przyczyn, jednak rakieta przeleciała ponad 600 km na południe, przecięła granicę meksykańską i zakopała się do połowy w piaskach pustyni Chihuahua. Blisko miesiąc zajęło armii amerykańskiej odnalezienie zguby. Za zgodą rządu meksykańskiego na ten osobliwy i niegościnny obszar wojsko amerykańskie ściągnęło ogromne ilości sprzętu. Wkrótce jednak okazało się, że wszelkie urządzenia komunikacyjne nie działają. Wtedy, to teren ten nazwano Strefą Ciszy.

La Zona del Silencio w Meksyku 03

Wiadomo również, że spada tu największa ilość #meteoryt’ów. W latach 60 inżynier De La Pena znalazł się na obszarze ciszy, na której stracił łączność radiową stwierdził, że odpowiedzialne są za to wiry magnetyczne możliwe dzięki ogromnym ilościom żelaza magnetycznego zakopanego pod ziemią. Dr Dowson z #NASA twierdził, że na skutek obrotów Ziemi tworzą się wiry magnetyczne, które zasysają wszystko wokół siebie tworząc coś na kształt tunelu, przez który przedostają się m.in. meteoryty.

La Zona del Silencio w Meksyku 04

#Meksyk #Ziemia #zdjęcie #magnetyzm

La Zona del Silencio w Meksyku 05

La Zona del Silencio w Meksyku 06

La Zona del Silencio w Meksyku 07

La Zona del Silencio w Meksyku 08

La Zona del Silencio w Meksyku 09

La Zona del Silencio w Meksyku 10

La Zona del Silencio w Meksyku 11

La Zona del Silencio w Meksyku 12

La Zona del Silencio w Meksyku 13

La Zona del Silencio w Meksyku 14

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *