Kulista chmura nad Japonią

6 grudnia, nad miastem Fujisawa, na południe od Tokyo pojawiła się ciekawa chmura w kształcie kuli. Zjawisko wzbudziło duże zainteresowanie. Niektórym udało się zrobić zdjęcie chmury.

„Kiedy wyjrzałem przez okno samochodu, zobaczyłam kulistą chmurę. Patrzyłem na obłok przez chwilę, a potem rzuciłem się, żeby zrobić zdjęcie” – powiedział jeden ze świadków zdarzenia.

Post z Twittera.

W 2015 roku, w innych częściach Japonii zaobserwowano już podobne chmury.

Post z Twittera.

Jeśli spodziewałeś się nadprzyrodzonego wytłumaczenia, muszę Cię zawieść. Todd Lane z uniwersytetu w Melbourne, specjalista w dziedzinie nauk atmosferycznych, wytłumaczył fenomen niecodziennej chmury nad Fujisawą dla Sciencealert.

Nie jestem w stanie zweryfikować pochodzenia tego zdjęcia[..]. Wygląda na to, że chmura miała kulisty kształt, tylko jeśli patrzono na nią z jednego kierunku. Autor fotografii miał więc sporo szczęścia i zrobił ciekawe zdjęcie mało interesującej chmury, która wygląda dla mnie jak jakaś forma chmury kłębiastej.

Niektórzy z komentujących żartowali, że tajemnicza chmura podróżuje po świecie. 2 grudnia miała być widziana w Walii, a już 6 grudnia dotarła do Japonii.

Post z Twittera.

Jak dla mnie to nie żadna rewelacja, a zwyczajny zbieg okoliczności.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *