Kosmiczne wizje Elona Muska

Elon Musk to milioner i wizjoner. Tym razem wszedł jednak już w świat fantazji, by nie powiedzieć bajek. Swój pojazd nazywany do tej pory Mars Colonial Transporter (czyli Marsjański Transporter Kolonizacyjny) przemianował na Interplanetary Transport System (czyli System Transportu Międzyplanetarnego).

Kosmiczne wizje Elona Muska
Kosmiczne wizje Elona Muska

Wiem, wiem. Trzeba mieć marzenia, ale wydaje mi się, że tym razem Musk się nieco zagolopował. Chociaż… Do odważnych świat należy.

Elon Musk podzielił się ze swoimi fanami na Twitterze informacją, że szykowany przez jego firmę pojazd, który na swój pokład zabrać ma 100 ton towaru lub 100 kolonistów, będzie w stanie dotrzeć dużo dalej niż Mars.

interplanetary-transport-system

Co, poza Marsem Elon Musk mógłby skolonizować?

W krótkiej perspektywie Elon Musk myśli o Układzie Słonecznym – bo choć najbardziej obiecujący cel kosmicznego podboju jest bardzo blisko, w układzie Proxima Centauri, to nadal dzieli nas od niego odległość 4 lat świetlnych. A zatem Elon Musk może mieć na myśli Tytana, Księżyc czy nawet Wenus (w wysokich warstwach jej toksycznej atmosfery panują warunki bardzo zbliżone do ziemskich).

Szczegóły poznamy już niedługo, a niedawne problemy z rakietami nie powstrzymują Elona przed osiągnięciem celu, lecz nawet wydają się go bardziej jeszcze bardziej motywować do działania.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *