Jetson TX1 to przenośny komputer o wielkich możliwościach wielkości karty kredytowej

#Nvidia – potentat na rynku kart graficznych – zaprezentowała Jetson TX1 – jest to niewielki moduł, który tak w zasadzie jest bardzo mobilnym #komputer’em oferującym 1 TFLOP/s mocy obliczeniowej!

Jetson TX1 to przenośny komputer o wielkich możliwościach wielkości karty kredytowej
#JetsonTX1 to przenośny komputer o wielkich możliwościach wielkości karty kredytowej

Jednostka o rozmiarach zaledwie 50 na 87 milimetrów posiada 64-bitowy procesor ARM A57, ale jego prawdziwym sercem jest 256-rdzeniowa jednostka w architekturze #Maxwell, która dostarcza mu tak dużej mocy obliczeniowej.

Poza tym Jetson TX1 oferuje 4GB pamięci LPDDR4 (o przepustowości 25.6 gigabitów na sekundę), 16 GB pamięci eMMC, obsługę wideo 4K, łączność przez Ethernet, WiFi 802.11 a/c, Bluetooth, wymaga zaledwie 10-watowego zasilania i ma preinstalowanego Linuksa.

Jetson TX1 - niesamowity komputer wielkości karty kredytowej
Jetson TX1 – niesamowity komputer wielkości karty kredytowej

Obecnie cena developer kitu wynosi 599 dolarów, a dla studentów i nauczycieli ma ona wynosić 299 dolarów – sam moduł TX1 można będzie nabyć w przyszłym roku za 299$.

Jak obiecuje producent – jednostka ta ma odmienić małą robotykę, twórcy dronów i innych niewielkich maszyn będą mogli teraz sięgać po skomplikowane oprogramowanie, rozpoznawanie twarzy i inne zaawansowane funkcje jakie oferuje nam „sztuczna inteligencja”.

#oprogramowanie #dron nvidia.com geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *