Japońskie koncerny zobowiązują się do współpracy nad ekologicznymi samochodami

Trzy japońskie koncerny motoryzacyjne – Nissan, Toyota i Honda – zobowiązały się do współpracy nad stworzeniem większej liczby pojazdów wykorzystujących ogniwa paliwowe.

Japońskie koncerny zobowiązują się do współpracy nad ekologicznymi samochodami
Japońskie koncerny zobowiązują się do współpracy nad ekologicznymi samochodami

Pojazdy napędzane ogniwami paliwowymi nie emitują spalin. Powstają w momencie połączenia się wodoru będącego paliwem z tlenem, który zmienia je w wodę. Na razie największym problemem Japończyków jest mała ilość stacji gdzie wodór można zatankować. W Japonii funkcjonują 23 stacje, a w planach jest kilkadziesiąt kolejnych. Szefom tych koncernów motoryzacyjnych właśnie na upowszechnianiu wodoru zależy najbardziej.

Producenci aut zobowiązali się przeznaczać rocznie 11 milionów jenów (około 90 tysięcy dolarów) na rozwój i utrzymanie infrastruktury stacji z wodorem. Konferencja Hondy, Nissana i Toyoty odbyła się w środę. Według założeń ustalonych podczas spotkania większy udział koncernów przy tworzeniu stacji ma spowodować ich upowszechnienie i większe wykorzystanie na terenie całego kraju.

źródło

Share

2 thoughts on “Japońskie koncerny zobowiązują się do współpracy nad ekologicznymi samochodami

  1. Nie łatwiej EKOLOGICZNIE sprężać i rozprężać powietrze? W kopalniach wózki, o takim napędzie jeżdżą od lat… No tak, ropa się kończy, wiec przerzucamy się na produkcję ogniw „ekologiczną”. Poza tym za to, co bardzo skomplikowane płaci się więcej niż za proste, niezawodne rozwiązania. Też lubię zarabiać pieniądze : ) Pozdrowienia dla trójcy „geniuszy”.

    1. Ropa (chociaż powoli, ale jednak) się kończy. Trzeba myśleć o nowych rozwiązaniach i ja w tym nie widzę nic złego. Kto pierwszy to rozwinie – ma szansę wygrać wyścig.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *