Japońskie egzoszkielety Panasonica w akcji

Wielu ludzi obawia się, że nowe technologie spowodują utratę miejsca pracy. Boją się, że stracą pracę na rzecz robotów. Owszem, jest to pewne zagrożenie, ale w nowych technologiach jest także wiele pozytywnych aspektów, których prości ludzie nie dostrzegają.

Japońskie egzoszkielety Panasonica w akcji

Egzoszkielety to przyszłość ludzkości. Dzięki nim żołnierze lub pracownicy fizyczni mogą bez problemu podnosić duże ciężary bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Urządzenia te znakomicie sprawdzają się u osób niepełnosprawnych. Egzoszkielety potrafią uczynić z nas herosów dysponujących niesłychanymi zdolnościami fizycznymi.

Koncern Panasonic przedstawił egzoszkielet AWN-03, który będzie na wyposażeniu pracowników fabryk. Inżynierowie Panasonica zapewniają, że podniesienie przedmiotu o wadze do 15 kilogramów jest praktycznie niewyczuwalne. Inny egzoszkielet (PLN-01) jest przeznaczony dla osób upośledzonych ruchowo i wspiera ogólne poruszanie się wspomagając szczególnie kończyny dolne.

Japoński Panasonic poinformował, że wspomniane egzoszkielety: AWN-03 i PLN-01 trafią niebawem do komercyjnej sprzedaży, więc będzie mógł je nabyć każdy, kto tego potrzebuje.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *