Japońskie egzoszkielety Panasonica w akcji

Wielu ludzi obawia się, że nowe technologie spowodują utratę miejsca pracy. Boją się, że stracą pracę na rzecz robotów. Owszem, jest to pewne zagrożenie, ale w nowych technologiach jest także wiele pozytywnych aspektów, których prości ludzie nie dostrzegają.

Japońskie egzoszkielety Panasonica w akcji

Egzoszkielety to przyszłość ludzkości. Dzięki nim żołnierze lub pracownicy fizyczni mogą bez problemu podnosić duże ciężary bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Urządzenia te znakomicie sprawdzają się u osób niepełnosprawnych. Egzoszkielety potrafią uczynić z nas herosów dysponujących niesłychanymi zdolnościami fizycznymi.

Koncern Panasonic przedstawił egzoszkielet AWN-03, który będzie na wyposażeniu pracowników fabryk. Inżynierowie Panasonica zapewniają, że podniesienie przedmiotu o wadze do 15 kilogramów jest praktycznie niewyczuwalne. Inny egzoszkielet (PLN-01) jest przeznaczony dla osób upośledzonych ruchowo i wspiera ogólne poruszanie się wspomagając szczególnie kończyny dolne.

Japoński Panasonic poinformował, że wspomniane egzoszkielety: AWN-03 i PLN-01 trafią niebawem do komercyjnej sprzedaży, więc będzie mógł je nabyć każdy, kto tego potrzebuje.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *