Japońska restauracja serwująca… ludzkie mięso?

O gustach kulinarnych z Dalekiego Wschodu zwykło się słyszeć różne rzeczy, jednak ta informacja dalece przekracza granice dobrego smaku…

Hiszpańskojęzyczny magazyn La Voz Popular poinformował, że w stolicy Japonii – Tokyo – powstała pierwsza na świecie restauracja, która serwuje ludzkie mięso. I to zupełnie legalnie, bowiem ustawa umożliwiająca działanie tego typu knajp miała zostać wprowadzona w Japonii już 2014 roku i ponoć zezwala na jedzenie ludzkiego mięsa. Restauracja nazywa się ponoć „The Resoto ototo no shoku ryohin”, czyli „Jadalny brat” i serwuje dania z „ludziny” w cenach wahających się od 100 do 1.000 euro. Mięso pozyskiwane jest od wolontariuszy, którzy zgodzili się na oddanie swojego ciała do restauracji, a przy tym utrzymywali przed śmiercią zdrowy tryb życia, odpowiednią dietę i umarli młodo. Za wysokiej jakości mięso członka rodziny, pozostali przy życiu mogą otrzymać do 30.000 euro.

Pierwszym, który skorzystał z wyjątkowej oferty restauracji był podobno turysta z Argentyny, który skomentował nietypowy posiłek następująco:

Smakowało jak wieprzowina. W tej restauracji gotuje się mięso z dużą ilością przypraw, więc różnice w smaku są niezauważalne.

Portal Snopes.com poinformował, że cała historia z serwującą ludzkie mięso japońską restauracją w Tokyo jest całkowicie zmyślona. Informacja, która opanowała internet to tzw. fake-news (medialne kłamstwo, łgarstwo – mamy tego na codzień pełno w Gazecie Wyborczej) hiszpańskojęzycznego magazynu La Voz Popular, który w 2016 roku w ramach satyrycznego artykułu promującego „Resident Evil 6” wyprodukował takie primaaprilisowe g… Meksykański portal Verne w listopadzie 2017 roku zdementował wszelkie pogłoski o restauracji w Tokyo serwującej ludzkie mięso pisząc, że ani nie istnieje takie miejsce, ani takie prawo, które zezwalałoby na jedzenie ludzi w Japonii.

Niemniej, alarmujący dla Japończyków powinien być fakt, że w świetle ich dziwnych dla zachodniego świata nawyków żywieniowych i postaci pokroju Issei Sagawy (japoński kanibal), większość osób uwierzyła w to, że japońskie prawo naprawdę zezwala na istnienie restauracji, w której można zjeść człowieka.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *