Japonia zmienia pola golfowe w elektrownie słoneczne

Japonia przez lata zrealizowała wiele projektów, których celem jest ochrona naszej planety poprzez redukcję zanieczyszczeń wydalanych do atmosfery. Jej kolejny pomysł przyniesie podwójną korzyść, gdyż pozwoli zagospodarować porzucone pola golfowe i zwiększyć produkcję energii elektrycznej.

Japonia zmienia pola golfowe w elektrownie słoneczne
Japonia zmienia pola golfowe w elektrownie słoneczne

W ciągu ostatnich lat, na fali boomu budowlanego powstało wiele posiadłości, które z czasem zostały porzucone. Wśród nich znajdują się pola golfowe, na których nikt już od dawna nie uprawia tego sportu. Tereny leżą więc odłogiem, jednak firma Kyocera wspólnie z partnerami zamierza to zmienić.

Znany producent elektroniki rozpoczął realizację projektu, którego celem jest zagospodarowanie jednego z takich porzuconych pól golfowych zlokalizowanych w prefekturze Kyoto. Pole zostanie przekształcone w elektrownię słoneczną o mocy 23 MW, a realizacja projektu zakończy się we wrześniu przyszłego roku. Wówczas będzie tam produkowana energia wystarczającą do zasilenia 8100 gospodarstw domowych, a cały prąd ma być sprzedawany lokalnej społeczności.

Nie jest to jedyny projekt elektrowni stworzonej na porzuconym polu golfowym. Kolejny pozwoli wybudować elektrownię o mocy aż 92 MW, która z 340 tysięcy ogniw będzie produkowała około rocznie około 100 mWh energii.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *