Japończycy umieścili aparat Sony poza ISS

Japońska Agencja Kosmiczna (JAXA) dostarczyła na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) najnowszy aparat Sony a7S II, który może pochwalić się wykonywaniem świetnej jakości zdjęć i kręceniem filmów w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Astronauci mieli możliwość sprawdzenia tego jednego z najlepszych na świecie bezlusterkowców w praktyce, nagrywając nim filmy w jakości 4K, na którym widać naszą piękną planetę w nocy.

Materiał filmowy został wykonany na wysokim poziomie ISO 51200. Film zapiera dech w piersi, gdyż widoczne są na nim pogrążone w ciemności i punktowo oświetlone światłem metropolii tereny Kraju Kwitnącej Wiśni i wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych w takich detalach, w jakich ich jeszcze nie mieliśmy okazji widzieć na filmie.

Aparat od Sony został zainstalowany na zewnętrznej platformie badawczej KIBO, W ten sposób stał się on pierwszym komercyjnym aparatem w historii, który wykonuje zdjęcia naszej planety w jakości 4K poza pokładem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, bezpośrednio w przestrzeni kosmicznej.

Astronauci chwalą się, że radzi on sobie wyśmienicie w tym ekstremalnym środowisku próżni, silnego promieniowania i dużych wahań temperatury.

Share

One thought on “Japończycy umieścili aparat Sony poza ISS

  1. Tym modelem α7S nieźle Japończycy namieszali na rynku (w sensie pozytywnym: duży rozmiar komórek światłoczułych na matrycy, wysoka czułość ISO, możliwość filmowania w kompletnej ciemności, możliwość zamontowania praktycznie dowolnego obiektywu przez przejściówki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *