Jad os lekarstwem na raka?

Naukowcy przeprowadzili serię badań i potwierdzili, że brazylijskie osy pomagają rozprawić się z nowotworami. W jaki sposób? Ich jad zawiera składnik, który niszczy komórki rakowe.

Jad os lekarstwem na raka?
Jad os lekarstwem na raka?

MP1, bo o ten związek chodzi, skutecznie rozprawia się z komórkami nowotworowymi i nie uszkadza tych zdrowych. Naukowcy informują, że dzięki temu odkryciu będą możliwe nowe terapie leczenia.

„Będziemy w stanie mieszać różnego rodzaju substancje i łączyć różne metody, dzięki czemu chory będzie miał większe szanse na powrót do zdrowia” – informuje Paul Beales z Uniwersytetu Leeds w Wielkiej Brytanii. Lekarze informują jednocześnie, że wszystko jest jeszcze we wstępnej fazie badań i postarają się oni dowieść skuteczność swoich badań już wkrótce.

Warto pamiętać o tym, że rakowi można zapobiec. Nie zapominajmy o prostych czynnościach dnia codziennego, które mogą uchronić nas przed nowotworem. Przede wszystkim należy jeść warzywa i owoce i pić dużo wody, która oczyści organizm z toksyn. Do swojej diety należy również włączyć produkty bogate w selen. Znajdziemy go między innymi w orzechach brazylijskich, soczewicy i sproszkowanych borowikach. Niedobór tego pierwiastka podnosi ryzyko zachorowania na raka jelita grubego aż dziesięciokrotnie. Warto też zrezygnować z siedzącego trybu życia i codziennie iść na spacer. Przed nowotworem może uchronić nawet śmiech, bo dotlenia organizm, pomaga opanować stres i hamuje powstawanie stanów zapalnych.

onet.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *