Interesujący monolit odnaleziono na dnie Morza Śródziemnego

Badacze tworzący mapę głębin Morza Śródziemnego odkryli 12 metrową konstrukcję ze śladami zaawansowanej obróbki. Obiekt odnaleziono na głębokości 40 metrów p.p.m nieopodal wybrzeży Sycylii. Według wstępnych estymacji początki tej struktury można datować na nawet 9 tysięcy lat temu.

Interesujący monolit odnaleziono na dnie Morza Śródziemnego

Twardogłowi naukowcy usiłowali natychmiast zdyskredytować to odkrycie twierdząc, że jest to naturalnie powstała struktura. Jednak autorzy badania wykazują, że regularny kształt monolitu i powstanie trzech podobnej wielkości dziur to zbyt wiele jak na zwykły przypadek.

Samo przeniesienie monolitu tej wielkości wymagało dużo wysiłku ze strony jego twórców. Tego typu zdolności nigdy wcześniej nie występowały u ludzi tego okresu, ale to odkrycie może zmienić opinię naukowców. Nieopodal leżąca Malta również jest siedliskiem zagadkowych megalitycznych budowli, z których wiele jest datowane na 5600 lat p.n.e. Trudno nie zastanawiać się czy Morze Śródziemne nie kryje więcej takich zagadek. Wystarczy tylko mieć odwagę by ich poszukać.

Share