Im sprawniejsze nogi tym zdrowszy mózg

Jeśli chcesz zachować dłużej sprawność swojego #mózg’u – dbaj o sprawność fizyczną Twoich nóg. #Naukowcy z King’s College London twierdzą – z czym się zgadzam – że to sprawność naszych nóg (moim zdaniem nie tylko nóg) w dużej mierze odpowiada za spowolnienie starzenia mózgu.

Im sprawniejsze nogi tym zdrowszy mózg
Im sprawniejsze nogi tym zdrowszy mózg

Brytyjscy naukowcy znaleźli kilkaset par bliźniaczek dzięki programowi #TwinsUK, którego celem jest pomoc badaczom w dotarciu do bliźniąt chcących wziąć udział w #badania’ch. W programie mieli dostęp do szczegółowych danych dotyczących stylu życia tych osób z okresu do 10 lat. Mieli zatem bazę, na której mogli oprzeć własne badania.

Badanie było proste, ponieważ polegało na sprawdzeniu zależności pomiędzy sprawnością nóg na początku okresu, a zdolnościami #umysł’owymi w fazie końcowej. Okazało się, że ci, którzy mieli sprawniejsze #nogi – dłużej zachowali #sprawność #mózg’u. Wynik brytyjczyków pokrywa się z badaniami na #zwierzęta’ch, które wykazały, że #aktywność fizyczna pobudza #neuron’y do regeneracji.

Dbaj o swoje nogi
Dbaj o swoje nogi

Wynik badania nie oznacza, że każdy musi odwiedzać codziennie siłownię i wyciskać z siebie siódme poty. Do utrzymania nóg w sprawności wystarczy zwykły, codzienny #spacer, co polecam każdemu po przebudzeniu jakem Robert Dee…

#zdrowie #medycyna medicalxpress.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *