Google Street View w amazońskiej dżungli

Google już nie raz zaskakiwało nas swoimi szalonymi, czy choćby ciekawymi pomysłami. Tym razem firma wysłała swoje kamery do Amazonii. Sposób w jaki wykonywane są zdjęcia jest dość nietypowy.

Google StreetView w amazońskiej dżungli
Google StreetView w amazońskiej dżungli

Jak można się domyślić Google nie wjechało do lasów Amazonii samochodem czy rowerem. Do przemieszczania się zestawu z kamerami Amerykanie użyli… lin. Urządzenie jest przyczepione do paru sznurów, które poruszają się na mocno napiętej linie. W taki sposób „oko” StreetView może się rozpędzić nawet do 100 km/h.

Powodem rozpoczęcia takiej wyprawy przez pracowników Google jest fakt, że firma z Mountain View chce posiadać kompletną listę miejsc, które zostały odwiedzone i sfotografowane rzez kamery StreetView. Prawdopodobnie większość z ludzi przecież nigdy nie zobaczy lasów amazońskich na własne oczy.

Kamera Trekker, która wykonuje zdjęcia w Amazonii waży 18 kilogramów i posiada 15 aparatów. Jest w stanie wykonywać nowy zestaw zdjęć co 2,5 sekundy.To jednak nie pierwszy raz kiedy kamery Google pojawiają się w tych okolicach. Już w 2010 roku firma znana głównie ze swojej wyszukiwarki wysłała do Amazonii 12 łodzi, na których były zamontowane Trekkery. Zdjęcia były wtedy robione na rzece Rio Aripuana i Rio Medeira.

Efekty prac z wypraw na rzece jak i w powietrzu możecie już teraz zobaczyć pod tym adresem.

Kamera Google Street View
Kamera Google Street View

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *