Google powstrzyma bunt robotów?

Temat zagłady ludzkości przez sztuczną inteligencję od lat spędza sen z powiek futurystów. Zespół Google Deep Mind należący do Google postanowił coś z tym zrobić już teraz, zanim będzie za późno.

Google powstrzyma bunt robotów?
Google powstrzyma bunt robotów?

Zespół Google Deep Mind pracuje nad technologią, która uniemożliwi sztucznej inteligencji doprowadzenie do buntu i zidentyfikowania człowieka jako wroga, jako że rozwój SI jest nieunikniony. Ważne jest, aby wraz z pracami nad Sztuczną Inteligencją tworzyć technologie, które będą ją w pełni kontrolowały. Czy to się uda. Przekonamy się w przyszłości.

Inżynierowie z Deep Mind pracują nad systemem zabezpieczającym, w który będzie wyposażona sztuczna inteligencja. Ma on umożliwić programistom przejęcie całkowitej kontroli nad SI, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Jednocześnie maszyna nie będzie mogła tego obejść lub temu przeciwdziałać, gdyż nie będzie „świadoma” tego, że taki system istnieje.

Moim zdaniem to dość naciągana teoria, zwłaszcza że futurystyczna Sztuczna Inteligencja będzie znacznie bardziej inteligentna od ludzi. Trzymajmy kciuki za programistów Google, bo i tak nie mamy lepszej alternatywy…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *