Ekologiczny system wypożyczania rowerów miejskich

Japonia przoduje w realizacji inicjatyw związanych z ekologią, a w szczególności projektów, których wykorzystuje się zasilanie pochodzące z odnawialnych źródeł energii. Najnowszym tego typu projektem jest sieć wypożyczalni rowerów miejskich, która jest zasilana w 100 procentach energią odnawialną.

Ekologiczny system wypożyczania rowerów miejskich
Ekologiczny system wypożyczania rowerów miejskich

Wiele krajów rozwija projekty, których celem jest zasilanie miejskiej infrastruktury energią pochodzącą z odnawialnych źródeł. W Japonii dzięki takiej energii funkcjonuje sieć wypożyczalni elektrycznych rowerów miejskich, która aktualnie jest w 100 procentach zasilana energią odnawialną. Ekologiczny prąd nie tylko zasila system obsługi wypożyczalni, lecz także służy do ładowania akumulatorów wbudowanych w rowery.

Co więcej, zastosowano tutaj znacznie wygodniejsze rozwiązanie, niż w innych systemach. Użytkownik nie musi bowiem wyciągać akumulatora i umieszczać go w ładowarce, gdyż jest to system bezkontaktowego ładowania, który uzupełnia w nim energię nawet wówczas, gdy bateria znajduje się w rowerze. W pełni naładowany akumulator w takim elektrycznym jednośladzie pozwoli przejechać aż 30 km, zanim się wyczerpie.

Inicjatywa jest więc podwójnie ekologiczna. Po pierwsze jednoślady nie wydzielają spalin, a po drugie energia do ich zasilania również produkowana jest w sposób bezpieczny dla środowiska.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *