E-papierosy są bardziej zabójcze od zwykłych

Badania naukowe potwierdziły obawy WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) – elektroniczne papierosy są bardziej rakotwórcze od tradycyjnych. Uczeni porównali tytoniowe papierosy i e-papierosy pod kątem stężenia groźnych substancji powodujących raka.

E-papierosy są bardziej zabójcze od zwykłych
E-papierosy są bardziej zabójcze od zwykłych

Z badań japońskich naukowców wynika, że e-papierosy zawierają nawet dziesięciokrotnie więcej substancji rakotwórczych niż tradycyjne. Raport dla japońskiego ministerstwa zdrowia opublikował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Z dokumentu tego wynika, że z elektronicznych papierosów wydzielany jest rakotwórczy formaldehyd i acetaldehyd. Podczas badania formaldehydu było dużo więcej niż w tradycyjnych papierosach. Stężenie osiągało najwyższy poziom, gdy grzałka e-papierosa była najbardziej rozgrzana.

Share

6 thoughts on “E-papierosy są bardziej zabójcze od zwykłych

    1. Nie rozumiem zadanego pytania. Japońscy naukowcy stwierdzili, a WHO ostrzega (podpierając się japońskimi badaniami) – gdzie tu jest przekłamanie?

  1. Ściema sponsorowana przez koncerny tytoniowe, e-fajki są mniej szkodliwe i większość badań to potwierdza, sam vapuję Foof’a

    1. Twój wybór, ale naukowcy japońscy są znacznie mniej podatni na przekupstwa niż lewactwo europejskie. Zauważ też, że jest mowa o większej szkodliwości jeśli chodzi o raka. Tradycyjne papierosy są oczywiście bardziej szkodliwe jeśli chodzi np. o układ krążenia. Ale Twój wybór. Najlepiej w ogóle rzucić 🙂

  2. Co to za głupoty? E-papierosy bardziej rakotwórcze od zwykłych fajek? Chyba jak sobie zrobić liquid z plutonu. Mam e-p Tabaque, wapuje go od roku i czuję się tylko lepiej niż wtedy, gdy paliłem zwykłe papierosy.

    1. To są efekty długotrwałe. Nie stanie Ci się nic po krótkim czasie (jak piszesz – będziesz się czuł lepiej, bo e-papierosy nie zawierają ciał smolistych zawartych w tytoniu), ale jeśli będziesz palił dłużej – wtedy rakotwórczość e-papierosów jest wyższa niż tradycyjnych papierosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *