Dziarska staruszka zdobyła Kilimandżaro

86-letnia Rosjanka – Angela #Worobiewa została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza zdobywczyni #Kilimandżaro, najwyższej góry Afryki. Podziwiam, oraz gratuluję hartu ducha i odwagi leciwej pani.

Dziarska staruszka zdobyła Kilimandżaro

Starsza Pani stwierdziła, że wspinaczka na najwyższą górę Afryki była bardzo trudnym wyzwaniem, ale jednocześnie dodała, że jeśli człowiek czegoś się podejmuje, to musi to skończyć, więc o rezygnacji w połowie drogi nie było mowy. Na sześciotysięcznika weszła z córką i zatańczyła na szczycie ze szczęścia z miejscowym przewodnikiem.

Fascynację do zwiedzania świata leciwa podróżniczka odkryła po przeczytaniu książki o podróżach Magellana. Później czytała z zapamiętaniem książki o zdobywcach biegunów, Scott’cie i Amundsenie, oraz o kapitanie Cook’u. Gdy bliscy pytali ją, co chce robić w życiu, zawsze odpowiadała, że podróżować. Odwiedziła już w swoim długim życiu Polskę, Bułgarię, Tunezję i Republikę Południowej Afryki. Śladami kapitana Cook’a trafiła do Australii i na wyspy Oceanii.

Starsza Pani ma zamiar podróżować do śmierci. Angeli życzyć wypada w tej sytuacji długich lat życia, niezłomnego hartu ducha i pasji odkrywania najpiękniejszych zakątków świata.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *