Dla bohaterki „Człowieka z marmuru” patriotyzm to zbieranie psich kup

Krystyna Janda, aktorka znana z takich filmów jak „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza” czy „Przesłuchanie” za wyjątkowy objaw patriotyzmu uważa sprzątanie psich odchodów. Dla mnie to część osobistej kultury, ale najwyraźniej znana aktorka ma inne priorytety.

Dla bohaterki "Człowieka z marmuru" patriotyzm to zbieranie psich kup
Dla bohaterki „Człowieka z marmuru” patriotyzm to zbieranie psich kup

Nie powiem, że Jandzie na starość coś się w mózgu pokiełbasiło, ale na pewno nie jest z jej percepcją do końca w porządku. Janda zamieściła na Facebooku graficzkę pokazującą, czym różni się „prawicowy patriotyzm” od „nowoczesnego patriotyzmu”. Nie trudno się domyślić, że pani Krystyna uważa się za kobietę ze wszech miar nowoczesną i dlatego płacenie horendalnie wysokich danin na rzecz rozkradających Polskę polityków, segregowanie śmieci czy sprzątanie odchodów po swoim pupilu ceni ze wszech miar wysoko.

Nowoczesny patriotyzm według Krystyny Jandy
Nowoczesny patriotyzm według Krystyny Jandy

Czym jest patriotyzm? Zajrzyjmy do Wikipedii. „Patriotyzm to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia.” Nic o psich kupach…

Nawet abstrahując od wyśmianego przez Jandę obrazka przedstawiającego „Prawicowy patriotyzm”, który jest dość żenujący – ciężko nie zauważyć braku jakiegokolwiek krytycyzmu. Janda wpisuje się w nurt internetowych szczekaczy i nawet zacytowane dumnie przez aktorkę fragmenty Gombrowicza brzmią fałszywą nutą. Pani Krystyno – lubiłem Panią, ale okazało się, że jest Pani lewacką idiotką.

Prawicowy patriotyzm
Prawicowy patriotyzm
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *